• Školský parlament
    • Školský parlament

    • Tento školský rok sme sa na našej škole rozhodli spustiť Školský parlament. Nechceme, aby mal len formálnu funkciu, ale aj reálny dosah na určité aspekty fungovania školy. Žiaci budú môcť navrhovať akcie, doplňovať školský poriadok a presadzovať svoje požiadavky u vedenia školy. Okrem toho budú disponovať aj vlastným rozpočtom s prostriedkami, ktoré im vyhradila škola. Presné znenie štatútu parlamentu nájdete tu.

     Veríme, že aj takto prispejeme k formovaniu občianskej angažovanosti našich žiakov. V druhej polovici septembra prebehli voľby a v piatok, 29.9.2017, sa parlament prvý krát stretol na ustanovujúcej schôdzi.

     Ako celá schôdza prebehla sa môžete dočítať v zápisnici.

   • Nová škola
    • Nová škola

    • Vážení rodičia,

     ako ste dnes počuli, naša škola sa bude sťahovať do plne zrekonštruovaného objektu na Ul. Falešníka. 

     V novej budove budú zohľadnené všetky požiadavky materskej, základnej a aj umeleckej školy. K dispozícii budeme mať okrem tried aj krásny veľký dvor, jedáleň s letnou terasou, multifunkčnú sieň/kinosálu a galériu s knižnicou. Objekt má 2 nadzemné poschodia. Materská škola bude sitovaná na prízemí s východmi na dvor. Na 1. poschodí bude umiestnený 1. stupeň ZŠ a na 2. poschodí bude umiestnený 2. stupeň ZŠ. V objekte bude k dispozícii aj výťah, vďaka čomu budeme prakticky bezbariérovou školou.

     Okrem komfortu žiakov sa zvýši aj ich bezpečnosť, keďže celý objekt bude ohradený a monitorovaný kamerovým systémom. Vo vstupnej hale bude taktiež recepcia.

     Na projektových vizualizáciach (súbory nižšie) si môžete pozrieť očakávanú finálnu podobu našej/vašej školy. Ak pôjde všetko podľa plánu, nový kalendárny rok začneme už nových priestoroch. Veľmi sa tešíme :-).

     Nová škola - Obrázok 1Nová škola - Obrázok 2 

     Nová škola - Obrázok 3Nová škola - Obrázok 4

     Nová škola - Obrázok 5Nová škola - Obrázok 6

      

   • Deň husieho brka 15.6.2017
    • Deň husieho brka 15.6.2017

    • Školy, ktorým záleží na slobode v písaní, usporiadajú vo štvrtok 15.6. od 10:45 do 13:00 veselé aktivity spojené s písaním: 

     Deň husieho brka

     Bude sa písať rôznymi nástrojmi, na rôzne podklady a rôznym písmom. Pozývame aj Vás, rodičov i starých rodičov :-).

     Akciou „Deň husieho brka“ chceme edukatívnym spôsobom poukázať na fakt, že spojité písmo sa u nás používalo aj preto, že lepšie vyhovuje pri písaní perom, ktorého hrot sa musí namáčať v kalamári do atramentu. Pri nespojitom písaní totiž hrozil vznik nevkusných machúľ. V roku 1943 však maďarský vynálezca žijúci v Argentíne László Biró vynašiel guľôčkové pero, ktoré sa v priebehu ďalších desaťročí rozšírilo do celého sveta, aj na Slovensko. Tento vynález umožnil ľuďom rovnako efektívne používať v rukopisoch písmo spojité i nespojité. Preto sa symbolom za slobodu v písaní stalo staré husie brko.
     Na celom svete je mnoho písiem, ktoré sa časom menili a vyvíjali. Je preto nemiestne, aby niekto nariaďoval konkrétny spôsob písania, bez pádneho argumentu a zasahoval tak do osobnej slobody jednotlivca. Práve táto osobná sloboda mala za následok vznik rôznorodých foriem písma, z ktorých niektoré si spoločne vyskúšame :-).